Strony Internetowe, eSklepy, Adwords – Daj się zobaczyć- marketing internetowy

Czym jest reklama Facebook ADS i czy jest Ci potrzebna?

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych w internecie. Zrzesza ludzi z całego świata tworząc internetową społeczność 2,8 miliarda użytkowników miesięcznie. Jego wielką zaletą jest uniwersalność, dzięki której skupia wokół siebie różne grupy odbiorców o różnych zainteresowaniach i potrzebach. Co za tym idzie, jest to także idealne miejsce do promowania niemal każdej branży. Na Facebooku po prostu znajdują się potencjalni klienci dla każdej dziedziny. Oczywistym jest reklamowanie na Facebooku biznesów online, lecz FB ADS jest także doskonałym sposobem na reklamowanie działalności stacjonarnych. Umiejętnie zaprogramowana kampania reklamowa pozwoli dotrzeć do nawet bardzo wąskiej grupy odbiorców, np. mieszkańców osiedla, w którym znajduje się Twój sklep.

Aby dowiedzieć się, czy kampania reklamowa Facebook jest dla Ciebie wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie: czy znajdują się na tym portalu potencjalni klienci dla Twojego biznesu? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Facebook ma bardzo szeroki wachlarz użytkowników, których globalny charakter aplikacji w żaden sposób nie ogranicza. Facebook wygląda więc tak samo dla każdego i każdemu, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, narodowości czy zainteresowań wyświetla reklamy.

Jednak nie każda reklama sponsorowana na Facebooku przyniesie oczekiwane efekty. Panel do programowania reklam jest rozbudowany i posiada wiele zawiłych opcji do wyboru. Algorytm, na którym opiera swoje funkcjonowanie aplikacja jest bardzo szczegółowy i wymagający względem reklam płatnych. Dlatego, jeśli masz konkretny cel i oczekujesz konkretnych efektów najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Specjaliści, tacy jak my, posiadają niezbędne doświadczenie zdobyte dzięki latom pracy z reklamami płatnymi i dziesiątkom eksperymentów. Z nami Twoje płatne reklamy trafią od razu do celu, zamiast krążyć dookoła w poszukiwaniu najlepszej konfiguracji.

Zamów kampanie Facebook Ads

Dlaczego warto robić reklamy Facebook ADS?

3 w 1

Facebook to tak naprawdę grupa kilku aplikacji: Facebook, Messenger i Instagram. Wszystkie są niezwykle popularne, a menadżer reklam FB pozwala na kreowanie reklam na wszystkich trzech (osobno lub jednocześnie!). Czyli tak naprawdę potrzebujesz zaledwie jednego „miejsca” zwanego Menadżerem Reklam, by móc reklamować swój biznes na trzech różnych portalach społecznościowych.

Różne formaty

Reklama na Facebooku nie ogranicza się do jednego formatu. Reklamę można zrobić w formie klasycznego postu na wallu, w panelu bocznym, w stories, w błyskawicznych wiadomościach i w wyszukiwaniach Marketplace. Dodatkowo mogą przybrać kreację grafiki, filmu lub karuzeli z kilkoma kafelkami. Każda z tych kreacji rzuca światło na nieco inny szczegół reklamowanego produktu i trafia do odbiorców o różnych perspektywach postrzegania.

Mały budżet

Jedną z największych zalet Facebook Ads jest niski budżet. Już nawet za 100 zł można dotrzeć do zaskakująco wysokiej liczby potencjalnych klientów. Żadna z tradycyjnych metod reklamowania nie przyniesie takich efektów z tak niskim budżetem. Jeśli tylko reklama zostanie dobrze skonfigurowana, dużą część „pracy” zrobią zainteresowani użytkownicy komentujący i zostawiający like. Dzięki nim wyświetlenia reklamowanego produktu wzrosną zupełnie za darmo. Dodatkowo sam Facebook pilnuje tego, by ustalony budżet nie został przekroczony.

Różne cele sprzedażowe

Menadżer Reklam jest tak stworzony, by każda z kampanii reklamowych spełniała konkretny cel. Jest ich kilka, m.in. nakłonienie do kontaktu lub do przejścia do strony internetowej, np. e-sklepu. Reklamy Facebooka nie są więc po prostu obrazkami, które jedynie zwiększają świadomość o reklamowanej marce. Reklamy FB naprawdę potrafią sprzedawać!

Analiza

Cenną zaletą Facebook ADS jest również możliwość śledzenia efektów w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane z emitowanych reklam podane są w Menadżerze Reklam jak na tacy. Jeśli tylko potrafimy obsłużyć zaawansowane narzędzia analityczne jesteśmy w stanie zoptymalizować kolejną reklamę lub poprawić tę, która jeszcze działa. Wszystko to zostało stworzone po to, by przynosiło jak najlepsze efekty.

Dopasowane do odbiorców

Reklamy FB ADS są jednymi z najdokładniejszych reklam płatnych na świecie. Wszystko dlatego, że Facebook posiada ogromne informacje o swoich użytkownikach. Wybitny algorytm FB zna nasz wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie, ilość znajomych, odwiedzane miejsca, zainteresowania, a nawet… plany na przyszłość! Nawet jeśli jakiś użytkownik jest dość oszczędny w rozdawaniu „like’ów”, algorytm Facebooka wygeneruje informacje o nim na podstawie odwiedzanych fanpage. Menadżer Reklam na podstawie zebranych informacji pozwala na stworzenie reklamy kierowanej do bardzo szczegółowo określonej grupy odbiorców, np. kobiet w przedziale 25-35 lat, o wykształceniu wyższym, prowadzących samochód i zainteresowanych nowinkami technicznymi. 

Zaufali nam:

Co oferujemy, jeśli zamówisz u nas płatną kampanię reklamową Facebook Ads?

 • Wspólnie omawiany budżet oraz cel kampanii reklamowej, tak by uzyskać jak najlepsze efekty

 • Gotową strukturę kampanii dopasowaną do potrzeb i celów Twojego biznesu

 • Gotową reklamę dopracowaną także pod względem słów kluczowych

 • Bieżące optymalizowanie kampanii reklamowej, tak by była dopasowana do obecnej chwili i możliwości

 • Regularną analizę reklam oraz raporty ukazujące prowadzone działania

  Telefon

  +48 693 241 273

  EMAIL

  mateusz@dajsiezobaczyc.pl

  Zadzwoń